YARIM ASRA DAYANAN TİCARİ GÜVEN ÇALIŞKAN PAZARLAMA

     Çalışkan Pazarlama A.Ş. 1958 yılında Baba Hacı Veli Çalışkan tarafından gıda ticareti yapmak üzere kurulmuş, 1967 yılında zamanın ticaret merkezi olan yağ iskelesi ve Unkapanı bölgesinde toptancılığa başlanmıştır. 1975 yılında 2. kuşak yönetimi devir almıştır. Perakende sektöründeki gelişmelere paralel bir yönetim planlamasıyla faaliyetlerini sürdüren Çalışkan Pazarlama, yıllar içinde değişen pazarlama ve satış anlayışını istikrarlı bir büyümeye taşımıştır. 2016 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan’ın aramızdan erken ayrılışının akabinde uzun yıllardır hali hazırda yönetimin içinde yer alan 3. kuşak, yönetimi tamamıyla devralmıştır.

Çalışkan Pazarlama, bugün Türkiye'nin kendi sektörlerinde lider konumdaki markaların dağıtım ve distribütörlüğünü profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştirmekte, üretici-dağıtımcı, dağıtımcı-toptancı ve dağıtımcı-perakendeci işbirliğini toplam kalite felsefesinin ön koşulu saymaktadır. Çalışkan Pazarlama, 2014 yılında yeni binasına taşınarak 4.500m2 depo, 500m2 ofis olmak üzere toplam 5.000m2’lik bir alanda 30 kişilik mobil satış operasyon kadrosuyla hizmet vermektedir. Uzun yıllardır Ayça Pazarlama olarak satış ve dağıtım ağı bulunan İstanbul Anadolu yakasında, 2013 yılında yapılanarak yerleşik depo ve ofis ile hizmet verilmeye başlanmıştır.

     Çalışkan ve Ayça Pazarlama, bayiliğini ve distribütörlüğünü yapmış olduğu ürünleri İstanbul Avrupa yakasında Sarıyer'den Çatalca'ya; Anadolu yakasında ise Gebze’den Kadıköy’e uzanan geniş bir rut üzerinde pazarlamakta ve dağıtımını yapmaktadır.

 Kalite Politikamız

   Nasıl bir insan yaşamı boyunca hayal kurmadan yaşamına renk katamıyor ve hayalinin peşinde azimle koşturup, başarıya erişebilmek adına bunun peşinde koşuyor, önüne gelen engelleri bir bir aşıyor ise biz de Çalışkan Pazarlama olarak hedefimizi önceden koyup, belirlemiş olduğumuz hedeflere ulaşabilmek ve gerçekleştirebilmek adına tüm çalışanlarımız ve iş birlikteliği yapmış olduğumuz firmalar ile beraber yol alıyoruz. Distribütörlüğünü yapmış olduğumuz firmaların ve müşterilerimizin neyi ne şekilde talep ettiği doğrultusunda, her türlü isteğe yanıt vermek için tüm ekip arkadaşlarımız ile beraber koordineli bir şekilde çalışarak kaliteli, doğru, hızlı ve güvenilir bir ticaret için çaba sarf ediyoruz. Distribütörlüğünü yapmış olduğumuz firmaların birçoğunun yaklaşık 40 küsürlü senelere dayanması, kaliteli yaklaşımımız ve ticari güvenilirliğimizin bir göstergesidir.

  Misyonumuz

İş ortaklarımız ve müşterimize katma değer yaratarak çözüm odaklı bir yapıda olmak,
Pazarlama ve satış ekibini şirket içi eğitim faaliyetleriyle destekleyerek kurumsal hizmet anlayışını geliştirmekte, ekip ruhunu korumakta ve insan odaklı bir yaklaşımla benimsemektedir.
Sektörün ve ekonominin değişkenlerini iyi okuyarak oluşturulan stratejiler şirket kültürünün referans kaynağı olarak kabul edilmektedir. 

Vizyonumuz

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe, alanının öncü kuruluşlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla tecrübesini iş ortaklarıyla paylaşarak yaratılan sinerji ile ‘dürüstlük, etik ve kalite’ den ödün vermeyerek lider pazarlama ve dağıtım şirketi olmak

Search